INFORMAȚIA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Translate
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Ultimele subiecte
» Mesaje de Sărbători!
Cum să Slăbești? EmptyMier Ian 01, 2014 1:31 am Scris de Admin

» Scule pentru Apicultură!
Cum să Slăbești? EmptyMier Dec 11, 2013 11:03 pm Scris de Admin

» Muzică Orientală!
Cum să Slăbești? EmptySam Noi 16, 2013 1:44 pm Scris de Admin

» Muzică HINDI-Indiană
Cum să Slăbești? EmptySam Noi 16, 2013 1:02 pm Scris de Admin

» Noutăți, Documentare, Video despre Apicultură!
Cum să Slăbești? EmptyJoi Oct 31, 2013 12:59 am Scris de Admin

» Cum să te apuci de Apicultură?
Cum să Slăbești? EmptyMar Oct 01, 2013 12:14 am Scris de Admin

» Stupina Apicultorului davcosti
Cum să Slăbești? EmptyLun Sept 30, 2013 10:31 pm Scris de Admin

» Programe FREE
Cum să Slăbești? EmptyVin Feb 22, 2013 10:09 pm Scris de Admin

» Bazar,Publicitate gratuită
Cum să Slăbești? EmptyJoi Ian 31, 2013 1:28 am Scris de Admin

Aprilie 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Calendar Calendar

Parteneri
forum gratuit

http://davcosti.blogspot.com/Cum să Slăbești? Promovare-88x31bhttp://davcosti-info.blogspot.com/

Cum să Slăbești?

In jos

Cum să Slăbești? Empty Cum să Slăbești?

Mesaj  Admin Sam Apr 07, 2012 8:43 am

În acest secol, multă lume este preocupată de slăbit. Majoritatea reușesc,însă cei mai nefericiți sunt cei cu arderile lente. Aceste mult-trambițate arderi sunt cele care ajută la arderea grăsimilor. Deci când arderile sunt lente, implicit arderea grăsimilor se face mai lent, ceea ce este în dezavantajul nostru.Pentru a putea slăbi chiar dacă arderile sunt lente, trebuie să consumi anumite alimente care stimulează arderile. Acest tip de alimente au valoare nutritivă mare și calorică mică. De asemenea, trebuie să renunți la alimentele care îți aduc un număr mare de calorii și multe grăsimi.Încă un lucru de care trebuie să ții seama în dieta ta zilnică este faptul că nu trebuie să asociezi carnea cu carbohidrați (cartofi, paste, orez). E foarte bine dacă mănânci carnea cu legume și cartofii îi asociezi cu salate crude.Iată care sunt alimentele care îți stimuleaza arderile:-fructe- de orice fel(mai puțin banane, iar strugurii trebuie consumați cu aură, nu mai mult de 100 g);-legume- crude, fierte sau la grătar.-pâine neagră și cereale integrale- pentru că ele conțin mai multă fibră și mai puțini carbohidrați.-ceai de plante fară zahar;-apă- în cantități cât mai mari;-branza de vaci, iaurt, lapte bătut- pentru că au puține grăsimi și multe proteine;-carne de pasare slabă- fară piele și doar fieartă sau facută la grătar;-fructe de mare- sunt sărace în grăsimi;-cartofi- dar doar fierți sau copți și fără să fie asociați cu grăsimi sau carne;-pește- luptă și împotriva colesterolului rău;-salate de crudități;Alimentele pe care nu ai voie sa le consumi sunt urmatoarele:-orice produs de patiserie și prăjiturile de casă;-alcoolul- împiedica dizolvarea grăsimilor;-carne grasă, prăjeli;-pâine albă;-maioneză;-paste făinoase, orez;-măsline;-grăsimi animale: unt, smântână, brânză grasă;Acestea fiind spuse, spor la mâncat sănătos și la stimulat arderile!
Cum să Slăbești? 0fe5620eded7078a3a8263ac649460d1+
"Cineva la doctor-După ce primește dieta,întreabă:
Astea când le mănânc-Înainte sau după masă?"

Cum să Slăbești? 54682910
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 105
Data de inscriere : 07/04/2012
Varsta : 57

https://informatia.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum