INFORMAȚIA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Translate
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Ultimele subiecte
» Mesaje de Sărbători!
Cum să te apuci de Apicultură? EmptyMier Ian 01, 2014 1:31 am Scris de Admin

» Scule pentru Apicultură!
Cum să te apuci de Apicultură? EmptyMier Dec 11, 2013 11:03 pm Scris de Admin

» Muzică Orientală!
Cum să te apuci de Apicultură? EmptySam Noi 16, 2013 1:44 pm Scris de Admin

» Muzică HINDI-Indiană
Cum să te apuci de Apicultură? EmptySam Noi 16, 2013 1:02 pm Scris de Admin

» Noutăți, Documentare, Video despre Apicultură!
Cum să te apuci de Apicultură? EmptyJoi Oct 31, 2013 12:59 am Scris de Admin

» Cum să te apuci de Apicultură?
Cum să te apuci de Apicultură? EmptyMar Oct 01, 2013 12:14 am Scris de Admin

» Stupina Apicultorului davcosti
Cum să te apuci de Apicultură? EmptyLun Sept 30, 2013 10:31 pm Scris de Admin

» Programe FREE
Cum să te apuci de Apicultură? EmptyVin Feb 22, 2013 10:09 pm Scris de Admin

» Bazar,Publicitate gratuită
Cum să te apuci de Apicultură? EmptyJoi Ian 31, 2013 1:28 am Scris de Admin

Martie 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Calendar Calendar

Parteneri
forum gratuit

http://davcosti.blogspot.com/Cum să te apuci de Apicultură? Promovare-88x31bhttp://davcosti-info.blogspot.com/

Cum să te apuci de Apicultură?

In jos

Cum să te apuci de Apicultură? Empty Cum să te apuci de Apicultură?

Mesaj  Admin Mar Oct 01, 2013 12:14 am

Cum să te apuci de Apicultură? Animat10Prima condiție:Arrow  Să te gândești dacă poți face Pastoral sau dacă te mulțumești cu Staționar-Depinde de zonă...Un profesor la Curs spunea că: "Înainte să-ți cumperi stupi te uiți prin vecini și dacă vezi că nu are  nimeni Stupi înseamnă că-i o problemă cu zona!" Like a Star @ heaven Nu este Meliferă, sau nu se pretează de Staționar!
Arrow Cu-n singur cules principal (Rapiță,Salcâm,Tei,Floarea Soarelui) e greu pe urmă, la culesul de întreținere, pentru anul următor. La hrănirile de completare trebuie să intervii Neapărat și apar Costuri suplimentare!
Arrow Necesită un inventar de Scule-Ai să te întrebi dacă tot cumperi o Centrifugă: De ce să nu iei una care să te ajute
dacă te extinzi? Pe câte rame? Mai bine zis de care, Tangențială sau Radială? Din experiența mea vă propun Radială!
Să vă dau doar un motiv plauzibil de ce Radial și nu Tangențial? La Centrifuga Radială ramele nu se mai întorc de pe o parte pe alta ca la Tangențial! Alt motiv ar fi că într-o Centrifugă Tangențială pe 4 Rame încap 8 rame de 1/2, pe când în cea Radială pe 4 Rame încap 12 rame de 1/2...dar diferă și prețul!
Arrow Testul de Alergologie Like a Star @ heaven  La clinică sau pe viu în stupină!Very Happy
Arrow Cursuri de Apicultor, Cărți Apicole, Forumuri sau pe lângă un Stupar cu experiență (Mentor,nu prea găsești...)
Arrow Echipament de protecție: Combinezon Apicol. Mănuși, Afumător de Inox (Câți bani dai atâta face!)
Arrow Vatra Stupinei Like a Star @ heaven Unde vei amplasa Stupii, să luați în calcul câteva reguli: Să nu aveți probleme cu Vecinii, să fie amplasați la 5 metri de fiecare vecin sau dacă-i amplasați la mai puțin, trebuie să aveți plasă la gard  de minim 2 metri înălțime (Gardul înalt face vecinii buni!)
Arrow Alte Scule pentru Apicultură mai există un Topic în Apicultura pentru toți!, unde sunt prezentate Prețurile la fiecare, cum le-am cumpărat eu!
Arrow Scule pentru Tratamente și ce tratamente se fac în Apicultură?
Lista e mai lungă, dar puteți solicita o întrebare, un Sfat și dacă vă putem, vă vom răspunde-dar fără Contradicții:

Like a Star @ heaven"Se pare că în perioada de lipsă de cules și Stuparii înțeapă, nu numai Albinele Exclamation "
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 105
Data de inscriere : 07/04/2012
Varsta : 56

https://informatia.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum